среда, 25 мая 2016 г.

Budowa sztachety Winylowe na ogrodzenie i furtę ze sztachetek nie wymaga zezwolenia na to ani komunikowania tego faktu gminie oprócz szczególnych wypadków.

Projekotwanie plot Winylowe na ogrodzenie i furtkę ze sztachet nie potrzebuje pozwolenia na budowę oraz informowania tego faktu gminie z wyjątkiem szczególnych wypadków.

Balustrady PCV na plot i furtę ze sztachet nie przewyższające poziomu 2,2 m wznoszone miedzy dwoma graniczącymi nieruchomościami nie zadają żadnych formalności urzędowych. Dotyczy to również ogrodzeń zastępczych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia potrzebuje:
  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych oraz pozostałych miejsc publicznych (nie tyczy się to ogrodzeń obok prywatnych i wewnętrznych nie będących drogami powszechnymi)
  2. stawianie ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia wznoszenia ogrodzenie z plastiku na plot i bramę ze sztachetekdokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym czy tez urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu stawiania ogrodzenia winno zawierać rodzaj ogrodzenia, metodę zrealizowania jego instalacji a także proponowany dzień zapoczątkowania budowy.
  5. Prócz zgłoszenia trzeba doczepić oświadczenie o prawie do dysponowania posiadłością w zamiarach budowlanych oraz jeśli jest to potrzebne przez starostwo szkic ogrodzenia.

Od czasu do czasu do budowy balaski PCV na ogrodzenie i furtę ze sztachetek potrzebne są pomocne uzgodnienia tj. np. zgoda zarządcy drogi na lokalizacje wjazdu.

Budowę ogrodzenia można rozpocząć po 30 dobach od czasu zgłoszenia planowania jego budowy, o ile biuro nie wniesie uprzednio protestu. Protest może być w sytuacji, jak projektowane plot PVC na plot i furtę ogrodzeniowa jest nieadekwatne z ustaleniami tutejszego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym planowanej ulicy. W przypadku gdy planowane sztachety z plastiku na ogrodzenie i furtę ogrodzeniowamoże zagrażać bezpieczeństwu ludzi ewentualnie mienia, np. poprzez redukowanie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może potrzebować dostania pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamysłu stawiania płotu jest ważne przez dwa lata. Wstrzymanie zaczęcia prac przez ów okres skutkuje odwołaniem zgłoszenia i w przypadku chęci wybudowania ogrodzenia potrzebne staje się kolejne zgłoszenie tego faktu.

Комментариев нет:

Отправить комментарий