вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty z drewna

Długowieczne płoty drewniane

Niepoprawnie konserwowane sztachety z drewna ekspresowo się dewastują i mogą ostatecznie stracić swój pierwotny czar i cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie pożądane byłoby poznać rodzaje konserwacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna trzeba zacząć od dokładnego oraz starannego przygotowania towaru na ogrodzenie, ponieważ od tego zależy wynik końcowy naszych robót. Przed użyciem produktów do ochrony i ozdoby sztachet z drewna kluczowe jest sprawdzenie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga objawów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i owadami. Jak konserwujemy już nasze płot przed postępem biokorozji, należy nanosić kolejne amalgamaty, jakie zabezpieczą je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni płot od środka, lecz nie wytworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Konserwowane w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej protekcji płotu, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drewna były trwałe należy poświęcić im mnóstwo uwagi i opieki.

Totalnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń plastikowych. Ów wariant ogrodzeń jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają również biokorozji w związku z tym dogadzają swoim posiadaczom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий